برج خنک کننده مکعبی

برج خنک کننده مکعبی به عنوان یکی از پرکاربردترین برج های خنک کننده فایبرگلاس به شمار می رود. شرکت بی تی ان با توجه به فعالیت حرفه ای که در حوزۀ راه اندازی سیستم های تهویۀ مطبوع برای ساختمان های مسکونی و صنعتی دارند، قادر به راه اندازی برج خنک کننده مکعبی با رعایت کلیۀ اصول اولیه می باشند. این نوع برج خنک کننده با ظاهر مکعبی شکل بسیار کاربردی است و صنایع مختلفی همچون پتروشیمی، فولاد و نیروگاه ها مشاهده می گردد. برج های خنک کننده مکعبی دارای پنل هایی با سطح مقطع مربعی است که دارای ساختار منظم در اضلاع مساوی می باشند.

مقصود از طراحی برج خنک کننده مکعبی، کاستن دمای آب و انجام فرآیند خنک سازی تجهیزات صنعتی می باشد. این نوع برج خنک، با ایجاد فضایی مناسب برای تبادل حرارت و القای نیروی مکانیکی و گردش هوا، شرایط را برای کاهش دمای سیال فراهم می آورد.

عملکرد برج خنک کننده مکعبی

طراحی برج خنک کننده مکعبی بر اساس عملکرد در دو طرح اصلی مدار باز و مدار بسته صورت می گیرد. مهندسین پس از بررسی مجموعه و محل مورد نظر، سپس نسبت به شیوۀ ساخت برج خنک کننده مکعبی تصمیم می گیرند. نحوۀ احداث برج خنک کننده مکعبی بر مبنای نوع متریال تشکیل دهندۀ آن در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است که اجرای برج خنک کننده مکعبی به صورت گالوانیزه، فایبرگلاس و چوبی انجام می پذیرد. البته لازم به ذکر است که مدل های چوبی و گالوانیزه یا فلزی به دلیل خرابی های پی در پی، منسوخ شده است و کمتر اجرا می شوند. شرکت بی تی ان از جمله مراکز سازندۀ برج خنک کننده مکعب به شمار می رود که قادر به راه اندازی آن در صنایع مختلف می باشند.

لازم به ذکر است که آب گرمی که در پروسۀ فرآیند تولید در صنایع مختلف استفاده می گردد، بایستی در یک چرخۀ خنک کاری قرار گرفته شود. آب گرم به وسیلۀ لوله و انشعاباتی که به فلنج های دستگاه متصل می شوند، وارد تجهیزات صنعتی می گردد. سپس به واسطۀ نازل، شکست جریان آب صورت گرفته و تلاطم در مدار ایجاد می شود که در نتیجۀ این اتفاق، قطرات آب بر روی پکینگ پاشیده می شود. قسمت کمی از جریان آب در طی فرآیند تبخیر، به حالت بخار اشباع از مدار خارج می گردد. بدین ترتیب مدار آب جبرانی به منظور تأمین آن، به شکل متداول سطح آب را کنترل می کند. در نهایت جریان هوا به وسیۀ چرخش فن، تولید می شود.

خرید برج خنک کننده مکعبی

خرید برج خنک کننده مکعبی بر اساس شیوۀ گردش هوا در مدل های جریان متقاطع (کراس فلو) و جریان مخالف (کانتر فلو) صورت می پذیرد. لازم به ذکر است که در اکثر برج های خنک کننده مکعبی، جریان به صورت مخالف هستند. مهندسین هنگام راه اندازی برج خنک کننده مکعبی تلاش می کنند که گزینش مناسبی از محل، برای نصب و احداث برج خنک کننده را انجام دهند. ضمن آنکه نیاز به تأمین مخزن سیرکولاتور، حوضچه های آبفشان یا استخر، دریفت الیمیناتور یا قطره گیر و سختی گیر دارند.

قیمت برج خنک کننده مکعبی

قیمت برج خنک کننده مکعبی بر اساس نوع ساختار و تجهیزاتی که مورد استفاده قرار گرفته می شوند، تعیین می گردد. فاکتورهای متعددی در تعیین هزینۀ برج خنک کننده مکعبی دخیل می باشند که مهندسین پس از بررسی محل مورد نظر، می توانند به صورت تقریبی برآورد هزینۀ آن را انجام دهند. لازم به ذکر است که اجرای برج خنک کننده مکعبی با ساختار و طراحی متفاوت در صنایع مختلف انجام می پذیرد. بنابراین جهت استعلام قیمت راه اندازی برج خنک کننده مکعبی می توانید با مهندسین شرکت بی تی ان تماس گرفته و مشورت نمائید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :