هواساز معمولی

هواساز معمولی از جمله رایج ترین انواع هواساز به شمار می رود که در ابعاد و ظرفیت های متفاوت ساخته می شود. شرکت بی تی ان سرآمد در حوزۀ طراحی، تأمین و ساخت سامانه های تهویه مطبوع می باشند. همواره با تأمین بروزترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی توانسته اند رضایت مندی مشتریان را تأمین نمایند. هواساز معمولی بیشترین کاربرد را در تجهیزات صنعت تهویه دارد چون تجهیز به فیلتر هوا کویل و دمنده هستند که با عنوان ترمینال یونیت شناخته می شوند. از این رو کاربرد هواساز معمولی را می توان در ساختمان هایی با کاربری متفاوت ملاحظه نمائید که دارای مزایای متعددی است که می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

  • بازدهی و کارآمدی بالا
  • عدم اشغال فضای زیاد
  • سهولت در راه اندازی
  • سهولت در تعمیر و نگهداری
  • انجام فیلتراسیون و تولید هوای با کیفیت
  • امکان به کارگیر در امور سرمایشی و گرمایشی
  • قابلیت تولید هوای مطبوع با ظرفیت های متفاوت

از مهمترین ویژگی های هواساز معمولی می توان به کنترل دما، تنظیم میزان اکسیژن و رطوبت محیط و تصفیه هوا اشاره نمود.

عملکرد هواساز معمولی

عملکرد هواساز معمولی همچون سایر دستگاه های هواساز دارای تعریف مشخص است. بدین شکل است که ابتدا آب سرد جاری شده در چیلر و آب گرم داخل بویلرها به درون هواساز منتقل می شود. انتقال آب از طریق لوله های مخصوص صورت می پذیرد. در این مرحله، هوا به وسیلۀ فن به داخل کویل ها منتقل شده و به تناسب سرد و یا گرم می شود. لازم به ذکر است که عملکرد هواساز معمولی در راستای تصفیه هوا نیز مشاهده می شود چون مجهز به فیلترهای مخصوص می باشد.

از دیگر مزایای هواساز معمولی می توان به کاهش میزان رطوبت و در نهایت تولید هوای خنک در محیط می باشد. به عبارتی جهت تأمین هوای تازه از مزایای دستگاه هواساز معمولی نیز بهره گرفته می شود. معمولاً استقبال از خرید هواساز معمولی به دلیل ظرفیت متوسط آن می باشد که گزینۀ مناسبی برای محیط هایی در متراژ متوسط است. از این رو هواساز معمولی در ابعاد کوچک ساخته می شوند و شامل اجزای اصلی همچون پیش فیلتر فلزی، فن دمنده و کویل مشترک سرمایشی و گرمایشی می باشند.

معمولاً طراحی هواساز معمولی به صورت توکار همچون فن کویل های کانالی می باشد. تفاوت عمدۀ آنها نسبت به یکدیگر، تولید هوای بیشتر با فشار بالا است.

خرید هواساز معمولی

خرید هواساز معمولی را بیشتر در رستوران ها، فروشگاه ها و سایر مجموعه هایی که دارای سقف کاذب هستند، می توان مشاهده نمود. پیش از خرید هواساز معمولی، نیاز به بررسی و در نظر گرفتن یک سری نکات مهم می باشد که مهندسین متخصص بایستی اطلاعات جامع در خصوص شرایط محیطی ساختمان مورد نظر داشته باشند. با در اختیار داشتن اطلاعات این چنینی، کارشناسان راحت تر می توانند مدل و ظرفیت مناسب هواساز معمولی را به شما پیشنهاد دهند. در این صورت شما متناسب با ظرفیت ساختمان، قادر به خرید کارآمدترین هواساز معمولی خواهید بود.

قیمت هواساز معمولی

قیمت هواساز معمولی بر پایۀ عوامل متعددی تعیین می گردد که می توان به نوع اجزای تشکیل دهندۀ آن، ابعاد و ظرفیت آن اشاره نمود. در حال حاضر امکان خرید هواساز معمولی بر اساس کنترل جریان هوا فراهم می باشد. هواساز با حجم هوادهی ثابت و هواسازی با حجم هوا دهی متغیر از جمله رایج ترین انواع هواساز معمولی به شمار می روند که عملکرد یکسانی را در حالات متفاوت انجام می دهند.

با این تفاسیر، قیمت هواساز معمولی بر مبنای ظرفیت و نوع اجزای تشکیل دهندۀ آن مشخص می گردد. جهت کسب اطلاعات تخصصی بیشتر و محاسبه هزینۀ نصب هواساز معمولی می توانید با واحد فروش شرکت بی تی ان تماس بگیرید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :