هواساز هایژنیک

هواساز هایژنیک با عنوان هواساز بیمارستانی یا هواساز اتاق تمیز نیز شناخته می شود. شرکت بی تی ان با در نظر گرفتن تمام نکات بهداشتی، اقدام به ساخت هواساز هایژنیک و سایر تجهیزات و سیستم های تهویه مطبوع هوا می نمایند. هواساز هایژنیک نوعی هواساز با ویژگی های خاص است که دارای طراحی متفاوت می باشد. توسط هواساز هایژنیک، هوای عاری از گرد و غبار و کاملاً استریل تولید می شود که فاقد ذرات معلق و مواد آلاینده هستند. همانطور که از ابتدا بدان اشاره نمودیم، خرید هواساز هایژنیک گزینۀ مناسبی برای محیط های درمانی همچون بیمارستان ها، صنایع دارویی، صنایع مواد غذایی و آزمایشگاه ها می باشد که بتوان برای اتاق ها هوای تمیز تأمین نمود.

هواساز از جمله دستگاهی است که با هدف تأمین و انتقال جریان هوای تازه و عاری از هر گونه گرد و غبار با ظرفیت های متفاوت ساخته می شود. از مزایای هواساز هایژنیک می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

  • کنترل دما
  • تصفیه هوای آلوده
  • تنظیم اکسیژن
  • تنظیم رطوبت هوا

طراحی و ساخت هواساز بر اساس فاکتورهای متعددی در مدل های متفاوت صورت می پذیرد که عبارتند از :

  • نوع کاربرد
  • کنترل جریان هوا
  • نحوۀ قرارگیری فن دمنده
  • جهت خروجی هوا
  • شکل یونیت
  • زون بندی (ظرفیت بر اساس تعداد منطقه)

با این تفاسیر هواساز هایژنیک بر اساس نوع کاربری در طراحی متفاوت ساخته می شود.

عملکرد هواساز هایژنیک

عملکرد هواساز هایژنیک به نحوی است که یک محیط مطلوب بهداشتی ایجاد می کند. به عبارتی یکی از شرایط اصلی در راه اندازی فعالیت برخی از صنایع همچون بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، دارویی، مواد غذایی و ... داشتن محیطی با هوای عاری از گرد و غبار می باشد. در همین راستا چنین مجموعه هایی بایستی تجهیز به سیستم هواساز با ظرفیت مناسب باشند. از وظایف اصلی هواساز هایژنیک، تأمین حجم قابل قبول اکسیژن، از بین بردن دی اکسید کربن و عفونت های بیمارستانی می باشد.

بیشترین کاربرد آن را می توان در اتاق های عمل و مراقبت های ویژه مشاهده نمود چون به منظور از بین بردن عوامل بیماری زا و میکروبی مورد استفاده قرار گرفته می شوند. با نصب هواساز هایژنیک می توان بر روی میزان دما و رطوبت کنترل داشت. با خرید هواساز هایژنیک و نصب آن در محل مورد نظر، می توان شرایط هوای اتاق را با ثبات و کاملاً بهداشتی نگه داشت. به طوری که کمترین تغییرات در دما، رطوبت و ایجاد آلودگی در هوا می تواند اثرات منفی به دنبال داشته باشد.

خرید هواساز هایژنیک

خرید هواساز هایژنیک بیشتر به منظور تأمین هوای عاری از میکروب در صنایعی با کاربری حساس می باشد که رعایت نکات بهداشتی در آنجا ضرورت دارد. جهت طراحی و راه اندازی سیستم هواساز هایژنیک نکات متعددی بایستی از سوی متخصصین امر در نظر گرفته شود. چرا که متناسب با نوع فعالیتی که در صنایع مختلف انجام می دهند، نوع اجزای تشکیل دهنده و میزان ظرفیت و توان خروجی دستگاه در نظر گرفته می شوند. از اجزای اصلی دستگاه هواساز هایژنیک می توان به قطعات فیلتر باکس، کویل سکشن، فن باکس اشاره نمود.

قیمت هواساز هایژنیک

قیمت هواساز هایژنیک بر مبنای نوع، عملکرد و میزان ظرفیت آن تعیین می گردد. به کارگیری هواساز هایژنیک یا بهداشتی به منظور ایجاد محیط تمام ایزوله صورت می پذیرد. این دستگاه ضمن تولید هوای سرد و یا گرم، دارای قابلیت تصفیه هوا و پاکسازی مطلق می باشد. در نتیجه قیمت هواساز هایژنیک متناسب با مساحت ساختمان و میزان ظرفیت خروجی که از دستگاه انتظار می رود، تعیین می گردد. در حال حاضر جهت استعلام قیمت هواساز هایژنیک می توانید با کارشناسان فنی شرکت بی تی ان تماس گرفته و مشورت نمائید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :