چیلر آب خنک

چیلر آب خنک از جمله چیلرهای تراکمی محسوب می گردد که شرکت بی تی ان متناسب با محیط های مختلف، قادر به طراحی و پیاده سازی آن می باشند. در اینجا قصد داریم تا شما را با عملکرد چیلر آب خنک و مزایای آن آشنا سازیم، تا در صورت لزوم بتوانید از این نوع سیستم در تجهیزات سرمایشی بهره مند گردید. ساختار چیلر آب خنک به نحوی است که به عنوان مولد سرما در طراحی سیستم های تهویه مطبوع در فصول گرم سال و همچنین راه اندازی سیستم های فرآیندی و خنک کاری در تجهیزات صنعی به کار برده می شود.

لازم به ذکر است که تولید سرمایش توسط چیلر آب خنک بر مبنای سیکل تراکمی – تبخیری می باشد. طراحی چیلر آب خنک در ظرفیت های مختلف همچون موارد ذیل صورت می گیرد که عبارتند از :

  • ظرفیت متوسط، بین 20 الی 80 تن تبرید
  • ظرفیت بزرگ، بین 100 الی 1000 تن تبرید

مصارف عمدۀ چیلر آب خنک را می توان در امور سرمایش واحدهای مسکونی، تجاری، اداری، ورزشی، هتل، مجتمع های تفریحی و ... به وفور مشاهده نمود. ضمن آنکه چیلرهای آب خنک در صنایع غذایی، دارویی، شیمیایی، پلاستیک سازی، تجهیزات صنعتی و ... به کار برده می شوند.

عملکرد چیلر آب خنک

ساختار چیلر آب خنک شامل قسمت های مختلف و قطعات کنترلی و حفاظتی می باشد. به طور کلی، اکثر قطعات اصلی در طراحی کلیۀ چیلرهای تراکمی یکسان به کار برده می شوند که عبارتند از :

  • کمپرسور
  • کندانسور
  • اواپراتور
  • شیر انبساط یا اکسپنشن ولو

به دلیل نوع کندانسوری که در طراحی چیلرهای تراکمی مورد استفاده قرار گرفته می شوند، با عنوان چیلر آب خنک شناخته می شوند. این نوع چیلر تجهیز به کندانسور آبی است و مبرد داغ خروج یافته از کمپرسور، به واسطۀ تبادل حرارت با آب در گردش برج خنک کننده تقطیر و سرد می شود. لازم به ذکر است که برج خنک کننده به عنوان دستگاه مجزا در کنار چیلر آب خنک مورد استفاده قرار گرفته می شود. چرا که وظیفۀ تأمین آب خنک مورد نیاز کندانسور چیلر آب خنک را دارد. در همین راستا، همواره توصیه می شود که خرید چیلر آب خنک و برج خنک کننده به واسطۀ یک کمپانی صورت بپذیرد.

خرید چیلر آب خنک

خرید چیلر آب خنک بر مبنای شرایط محل احداث سیستم تهویه مطبوع، ظرفیت و نوع کاربرد آن دارد. به عبارتی پیش از خرید تجهیزات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی، نیاز به مشاورۀ تخصصی با افراد مجرب است. از انواع چیلر آب خنک می توان به موارد ذیل اشاره نمود که هنگام خرید بایستی از سوی متخصصین در نظر گرفته شود که عبارتند از :

  • چیلر کمپرسور آب خنک

  • چیلر کندانسور آب خنک

  • چیلر اواپراتور آب خنک

  • چیلر کاربری آب خنک

هر کدام از آنها دارای یک سری مزایا و معایب نسبت به یکدیگر هستند که باعث می گردد تا مجریان طرح، پس از بررسی تمام جوانب کار، بهترین چیلر آب خنک را راه اندازی نمایند.

قیمت چیلر آب خنک

قیمت چیلر آب خنک بر مبنای مطالب مذکور، بر اساس نوع ساختار، کیفیت مواد خام به کار رفته و میزان ظرفیت آن تعیین می گردد. در نتیجه صنایع مختلف می توانند از مزایای چیلرهای آب خنک برای راه اندازی سیستم های سرمایشی با ظرفیت های متوسط و بزرگ بهره مند گردند. مجریان چنین پروژه هایی، پیش از هر اقدامی، ابتدا تمام شرایط و اهداف کار را تجزیه و تحلیل می نمایند و سپس مبتنی بر آنها هزینۀ چیلر آب خنک برآورد می کنند. جهت کسب اطلاعات تخصصی در خصوص نحوۀ طراحی، ساخت، اجرا و قیمت چیلر آب خنک و دیگر تجهیزات تهویه مطبوع هوا با شرکت بی تی ان تماس بگیرید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :