چیلر اسکرال هوا خنک

چیلر اسکرال هوا خنک از رایج ترین چیلرهای هوا خنک به شمار می رود که توسط شرکت بی تی ان قابل تأمین می باشد. این مجموعۀ معتبر با استفاده از امکاناتی که در اختیار دارد، قادر به طراحی و راه اندازی انواع چیلر هوا خنک در مدل و ظرفیت های مختلف می باشند. عمدۀ کاربرد چیلر اسکرال هوا خنک در ساختمان هایی است که نیاز به تأمین سیستم تهویه مطبوع با ظرفیت کم و متوسط می باشد. این در حالی است که برای ساخت چیلرهای هوا خنک با ظرفیت زیاد از کمپرسورهای اسکرو، پیستونی و یا سانتریفیوژ بهره گرفته می شود.

عملکرد چیلر اسکرال هوا خنک

عملکرد چیلر اسکرال هوا خنک به نحوی است که شامل چندین کمپرسور اسکرال به صورت ترکیبی می باشد. این نوع چیلر با ساختار سیکل تبرید تراکمی عمل می کند و به همین دلیل با عنوان چیلر تراکمی شناخته می شود. لازم به ذکر است که نوع کندانسوری که در طراحی چیلر به کار برده می شود در دو نوع چیلر اسکرال آبی و یا چیلر اسکرال آب خنک می باشد. بدین ترتیب قصد داریم تا به ساختار چیلر اسکرال هوا خنک بپردازیم.

همانطور که در قسمت فوق بدان اشاره نمودیم، چیلر اسکرال هوا خنک مجهز به کندانسور هوا خنک می باشد که مبرد در آن از طریق هوای فن، خنک می شود. با تجهیز بودن به کمپرسور اسکرال، در یک چرخۀ دائمی، شرایط برای کاهش دمای آب در قسمت های اواپراتور فراهم می شود. لازم به ذکر است که کاربرد آب سرد برای ایجاد سرمایش هوای ساختمان و یا خنک کاری یک دستگاه صنعتی می باشد.

چیلر اسکرال هوا خنک دارای یک سری مزایا می باشد که در ادامۀ متن با جزئیات بیشتر بدان اشاره می نمائیم. کمپرسور اسکرال تجهیز به دو حلزون ثابت و متحرک است که در کنار یکدیگر قرار گرفته می شوند. شرایط برای متراکم سازی سیال مبرد فراهم است. اجزای اصلی کمپرسور اسکرال را حلزون ثابت، حلزون متحرک، محفظه مکش، محفظه تخلیه و محفظه های تراکم تشکیل می دهند.

خرید چیلر اسکرال هوا خنک

خرید چیلر اسکرال هوا خنک برای ساختمان هایی که نیاز به سیستم سرمایشی با ظرفیت کم و متوسط دارد، بیشتر مشاهده می شود. این نوع دستگاه چیلر دارای یک سری مزایا و برتری هایی است که در این بخش بدان می پردازیم :

  • قیمت مناسب تر
  • دارای کمترین لرزش و صدا
  • طول عمر بالا با حداقل استهلاک
  • بهینه کاری دستگاه در شرایط کم باری (جهت کاهش در مصرف برق)

چندین دهه است که شاهد به کارگیری تکنولوژی موتور محرک سرعت متغیر (اینورتر) برای چرخش کمپرسور می باشیم. بدین ترتیب شرایط فراهم می گردد که دستگاه با تمام توان کار نمی کند و دور آن بر مبنای نیاز برودتی محیط، کم و یا زیاد می شود تا بدین ترتیب بتوانند میزان مصرف انرژی و برق را به حداقل برسانند. لازم به ذکر است که اینورتر نمودن دستگاه، باعث افزایش قیمت چیلر اسکرال هوا خنک می گردد. از این رو مهندسین توصیه بر آن دارند که این دستگاه به حالت مدولار طراحی گردد و قطعاً باعث افزایش بهره وری خروجی دستگاه می گردد.

قیمت چیلر اسکرال هوا خنک

قیمت چیلر اسکرال هوا خنک بر مبنای عوامل متعددی تعیین می گردد که می توان به اجزای تشکیل دهندۀ آن، میزان ظرفیت ورودی و خروجی دستگاه و همچنین نحوۀ طراحی آن اشاره نمود. با این تفاسیر، نمی توان قیمت چیلر اسکرال هوا خنک را ثابت در نظر گرفت چون مهندسین متناسب با شرایط محیطی، متراژ فضای داخل ساختمان و انتظاری که دستگاه می رود، اقدام به ساخت چیلر می نمایند. با این وجود، جهت استعلام قیمت چیلر اسکرال هوا خنک می توانید با شرکت بی تی ان تماس حاصل فرمائید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :