چیلر اسکرو آب خنک

چیلر اسکرو آب خنک از رایج ترین انواع چیلر به کار رفته در شرکت های صنعتی به شمار می رود. طراحی، ساخت و نصب چیلر اسکرو آب خنک توسط شرکت بی تی ان صورت می پذیرد. امروزه طراحی چیلرهای اسکرو آب خنک بر اساس جدیدترین متدها و استانداردهای بین المللی صورت می پذیرد. از جمله چیلرهای متمایز در طراحی سیستم های تهویه مطبوع به شمار می رود و دارای راندمان و بازدهی بالایی می باشد. از مزایای چیلر اسکرو آب خنک می توان کم مصرف بودن آن اشاره نمود.

کاربرد چیلر اسکرو آب خنک

کاربرد چیلر اسکرو آب خنک را می توان در اکثر صنایع بزرگ و کوچک همچون صنعت پلاستیک سازی، صنایع مواد غذایی، تولید محصولات بهداشتی، دارویی، پتروشیمی و ... مشاهده نمود. طراحی چیلر اسکرو آب خنک در مدل های متفاوت صورت می پذیرد که از نظر موارد ذیل با یکدیگر تمایز دارند :

  • ابعاد دستگاه
  • تعداد کمپرسور
  • میزان برق مصرفی
  • میزان ظرفیت اسمی برودتی

در نتیجه قیمت چیلر اسکرو آب خنک در بازار جهانی و داخل ایران ثبات ندارد. لازم به ذکر است که عوامل دیگری نیز بر روی محاسبات هزینۀ چیلرهای تراکمی تأثیر گذار می باشند که در ادامۀ متن با جزئیات بیشتر به آنها می پردازیم.

عملکرد چیلر اسکرو آب خنک

عملکرد چیلر اسکرو آب خنک نیز همانند دیگر انواع چیلر تراکمی یا آب خنک بر مبنای تقطیر و از دست دادن گرمای آب صورت می پذیرد. در واقع روش کار چیلر اسکرو آب خنک بر پایۀ سیال مایع همچون آب می باشد. توسط دستگاه چیلر، آب سرد داخل یک مدار بسته و از پیش طراحی شده عبور داده می شود تا به جذب گرمای محیط کمک کند.

معمولاً در طراحی برخی از انواع چیلر اسکرو آب خنک، از یک مبرد r407c بهره گرفته می شود تا بدین وسیله بتوانند برای سرد نمودن سیال ها از آن استفاده نمایند. لازم به ذکر است که مبرد در دمای اتاق به صورت گاز می باشد که تحت فشار به حالت  مایع تبدیل می شود. این نوع ماده با گرفتن گرمای سیال، آن را سرد نموده و مجدداً به حالت بخار تبدیل می کند.

خرید چیلر اسکرو آب خنک

خرید چیلر اسکرو آب خنک به منظور راه اندازی سیستم سرمایشی در صنایع مختلف صورت می پذیرد. به طور کلی میزان عملکرد چیلر آب خنک به دمای رطوبت پیرامون آن بستگی دارد. از این رو خرید چیلر اسکرو آب خنک در مناطقی که میزان رطوبت هوا بالا می باشد، گزینۀ مناسبی به شمار نمی رود. این نوع چیلر نیز مجهز به یک مدار آب می باشد که توسط آن، گرمای مبرد جذب شده و به منظور کاستن آن، به قسمت برج خنک کننده پمپاژ می شود. سپس آب خنک به داخل کندانسور باز می گردد.

جهت طراحی و ساخت چیلر اسکرو آب خنک، نیاز به بررسی محل و شرایط آب و هوایی منطقه و آن محیط می باشد چون تأثیر بسزایی در عملکرد آن دارد.

قیمت چیلر اسکرو آب خنک

قیمت چیلر اسکرو آب خنک نیز همچون هر دستگاه چیلر دیگری بر مبنای نوع ساختار، ظرفیت، سایز دستگاه و شیوۀ اجرای آن تعیین می گردد. بدین ترتیب جهت اطلاع از هزینۀ چیلرهای اسکرو آب خنک، می توانید با شرکت های معتبری که در زمینۀ ساخت تجهیزات برودتی و حرارتی فعالیت می کنند، تماس بگیرید. عمدتاً هدف از به کارگیری چیلر اسکرو آب خنک، ایجاد سیستم تهویه مطبوع و صنعتی می باشد و امروزه صنایع مختلف می توانند از مزایای این سیستم سرمایشی بهره مند گردند.

جهت دریافت لیست قیمت چیلر اسکرو آب خنک و کسب اطلاعات تخصصی دیگر می توانید با مهندسین و متخصصین شرکت بی تی ان تماس گرفته و مشورت نمائید که تا کنون مجری پروژه های متعددی در این حوزه می باشند.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :