چیلر اسکرو هوا خنک

چیلر اسکرو هوا خنک یکی دیگر از انواع دستگاه چیلر تراکمی محسوب می گردد که توسط شرکت بی تی ان قابل اجرا می باشد. این نوع چیلر مجهز به کمپرسور اسکرو یا مارپیچی است که از مزایای چرخۀ تبریدی بهره می گیرد. این نوع چیلر دارای کندانسور هوا می باشد که امکان سرد کردن گاز خروجی یافته از کمپرسور را دارد. لازم به ذکر است که کندانسورهایی که در طراحی دستگاه های چیلر تراکمی به کار برده می شوند، در دو نوع کندانسور آب خنک و هوا خنک می باشد. از این رو در ساخت چیلر اسکرو هوا خنک از قابلیت های کندانسور هوا خنک بهره می گیرند. کاربرد کمپرسور اسکرو دارای مزایایی است که عبارتند از :

  • کاهش جریان
  • قابلیت کنترل ظرفیت
  • تولید حداقل صدا و ارتعاش
  • جریان مداوم گاز

عملکرد چیلر اسکرو هوا خنک

عملکرد کمپرسور چیلر اسکرو هوا خنک به نحوی است که بر پایۀ تجهیزات و قطعاتی همچون موارد ذیل صورت می پذیرد :

  • کمپرسور اسکرو : این قطعه، از اجزای اصلی سیستم چیلر تراکمی و همچنین دستگاه های سرد خانه به شمار می رود. این نوع کمپرسور، قابلیت افزایش فشار گاز مبرد را در داخل لوله های سیستم تبریدی، به جریان می اندازد. طراحی این نوع کمپرسور به صورت مارپیچی است که تراکم گاز با عبور از میان دو روتور مارپیچی انجام می پذیرد.
  • اواپراتور : دستگاهی است که قابلیت گرفتن گرما را از محیط و سرد نمودن آن را دارد. در طراحی چیلر اسکرو هوا خنک از مزایای اواپراتور پوسته و لوله یا همان اواپراتور صفحه ای بهره گرفته می شود که باعث سرد شدن آب می گردد. در نتیجه آب سرد شده درون سیستم های مطبوع همچون هواساز و فن کویل (جهت خنک کردن ماشین آلات و تجهیزات صنعتی) به کار برده می شود.
  • کندانسور : این قطعه، متناسب با نوع چیلر در مدل های متفاوت مورد استفاده قرار گرفته می شود. از انواع کندانسور می توان به کندانسور آب خنک و کندانسور هوا خنک اشاره نمود. با این تفاسیر در طراحی این نوع چیلر از کندانسورهای هوا خنک استفاده می نمایند که کارایی مفید داشته باشد.

خرید چیلر اسکرو هوا خنک

خرید چیلر اسکرو هوا خنک به دلیل عدم نیاز به برج خنک کن مورد استفاده قرار گرفته می شود. لازم به ذکر است که این نوع چیلر، به واسطۀ جریان هوای تولیدی به وسیلۀ فن که قابلیت خنک کردن گاز مبرد را دارد، کار می کند. هنگام سفارش خرید چیلر اسکرو هوا خنک، ممکن است برخی از اجزای تشکیل دهندۀ این دستگاه همچون شیر انبساط، کندانسور، فن، کمپرسور اسکرو، اواپراتور و تابلو برق با مشخصات فنی متفاوت مورد استفاده قرار گرفته شوند.

کاربرد گستردۀ چیلر اسکرو هوا خنک را می توان در صنایعی که نیاز به تأمین حجم قابل توجهی هوای خنک تا میزان 350 تن سرما می باشد، مشاهده نمود. لازم به ذکر است که این نوع چیلر دارای راندمان بالایی در حالات مختلف بار کامل و جزئی می باشد. از ویژگی های شاخص چیلر اسکرو هوا خنک می توان به راه اندازی آسان و حداقل سر و صدای آن اشاره نمود.

قیمت چیلر اسکرو هوا خنک

قیمت چیلر اسکرو هوا خنک بر پایۀ اجزای تشکیل دهنده، میزان ظرفیت ورودی و خروجی دستگاه و همچنین بازدهی آن اشاره نمود. از آنجایی که طراحی و ساخت چیلر اسکرو هوا خنک و دستگاه تهویه مطبوع بر اساس شرایط محیطی و متراژ ساختمان صورت می پذیرد، هزینۀ ساخت دستگاه متغیر است. از این رو پیش از اقدام به خرید و سفارش دستگاه مطبوع هوا، می توانید از طریق شرکت بی تی ان برآورد هزینۀ طراحی، ساخت و راه اندازی چیلر اسکرو هوا خنک را استعلام نمائید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :