چیلر هوا خنک

چیلر هوا خنک از دیگر دستگاه های کاربردی در حوزۀ سیستم های تهویه مطبوع به شمار می رود و شرکت بی تی ان قادر به راه اندازی انواع چیلر هوا خنک در ظرفیت های مختلف می باشند. در اینجا قصد داریم به صورت تخصصی مزایا، عملکرد و انواع چیلر هوا خنک را برای شما شرح دهیم. از مزایای چیلر هوا خنک می توان به کارکرد آن در تمام ظرفیت ها و تحمل فشار بالا اشاره نمود.

اجزای اصلی چیلر هوا خنک

  • چیلر
  • اواپراتور
  • کندانسور
  • کمپرسور
  • شیر انبساط

عملکرد چیلر هوا خنک

عملکرد چیلر هوا خنک به نحوی است که حرارت را از سیال مایع همچون آب می گیرد و سپس با قرار دادن در یک سیکل و چرخۀ تراکم بخار، شرایط برای خنک کاری هوا مهیا می گردد. در طراحی چیلر هوا خنک، از کندانسور هوایی بهره گرفته می شود. ضمن آنکه تجهیز به فن هایی است که قابلیت عبور هوا را با شدت زیاد حول لوله های حامل گرمای اتلافی را دارد. در این صورت چیلر قادر به تبدیل گاز مبرد به مایع می باشد. به همین دلیل، چیلرهای هوا خنک به برج خنک کن نیاز ندارند.

لازم به ذکر است که چیلر هوا خنک از نوع چیلرهای تراکمی است که ابتدا گاز مبرد به وسیلۀ کمپرسور، متراکم می شود تا بدین وسیله هوا متراکم شده و فشار درون دستگاه افزایش پیدا می کند. سپس گاز حاصله وارد کندانسور شده و در گام بعدی، به وسیلۀ آب یا هوای محیط، فرآیند خنک کاری صورت گرفته و به مایع تبدیل می گردد. این مایع هنگامی که از شیر انبساط عبور داده می شود. با کاهش فشار آنی رو به رو شده و وارد بخش اواپراتور می شود. نتیجۀ این کاهش فشار، تبخیر مایع و در نهایت مایع سرد کننده حرارت نهان موجود درون سیستم را تبخیر می نماید. بدین ترتیب با کاهش دمای فضای خنک کننده، گاز تبخیر شده به کمپرسور انتقال یافته و سیکل با همین پروسه تکرار می شود.

خرید چیلر هوا خنک

خرید چیلر هوا خنک متناسب با محیطی که مورد استفاده قرار گرفته می شود، صورت می پذیرد. به عبارتی دستگاه چیلر هوا خنک در مدل و ظرفیت های متفاوت قابل ساخت می باشد که عبارتند از :

  • چیلر هوا خنک با کمپرسور اسکرو : چیلر اسکرو هوا خنک دارای قابلیت کنترل ظرفیت است که امکان افزایش راندمان دستگاه را نسبت به چیلر رفت و برگشت فراهم می آورد. تعداد قطعات به کار رفته در این نوع چیلر اندک و دارای کمپرسورهای پایین می باشد.
  • چیلر هوا خنک با کمپرسور اسکرال : این نوع چیلر دارای دو حلزون غیر هم محور ثابت و دیگری متحرک می باشد. از مزایای چیلر اسکرال را می توان به کم صدا بودن، عدم لرزش و طول عمر بالای آن اشاره نمود.
  • چیلر هوا خنک با کمپرسور سانتریفیوژ : کاربرد این چیلر زمانی است که برای مدت زمان طولانی نیاز به تولید هوای خنک می باشد چون با حداکثر توان کار می کند.
  • چیلر هوا خنک با کمپرسور رفت و برگشت : این نوع چیلر تجهیز به کمپرسور پیستونی است که کاربرد آن را می توان در تمام ظرفیت ها برای تحمل فشار بالا مشاهده نمود.

قیمت چیلر هوا خنک

قیمت چیلر هوا خنک بر اساس موارد مذکور تعیین می گردد. به عبارتی میزان ظرفیت، نوع اجزای تشکیل دهنده و کیفیت متریال به کار رفته بر روی قیمت چیلر هوا خنک مؤثر می باشند. در صورت نیاز به تأمین سیستم تهویۀ مطبوع مناسب برای ساختمان مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی و استعلام قیمت چیلر هوا خنک می توانید با کارشناسان متخصص شرکت بی تی ان تماس بگیرید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :